Українська Англійська

Міжнародна діяльність


2024 рік

 

Представник нашого Університету, асистент кафедри управління інформаційною безпекою,  Роман АНДРІЇВ, взяв участь в тренінгу для тренерів з кібергігієни спільного проєкту ОБСЄ та МВС України “Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості”, який відбувався з 3 по 6 квітня на Прикарпатті. Під час інтенсивних, інтерактивних та актульаних практичних блоків під керівництвом сертифікованих тренерів ОБСЄ, викладач кафедри попрактикувася у різних аспектах цієї тематики, щоб потім передавати цей досвід здобувачам освіти.


2023 рік

29 вересня 2023 року у рамках впровадження спільного проєкту-підтримки ОБСЄ для України «Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості» представник нашого Університету, доцент кафедри управління інформаційною безпекою, кандидат технічних наук, доцент Андрій ІВАНУСА, взяв участь в онлайн-нараді експертів з розроблення освітньої програми “Основи кібергігієни”. У ході робочої зустрічі було презентовано програму освітньої компоненти та обговорено шляхи її практичної імплементації в освітнє середовище закладів вищої освіти. Нарада проходила за участю фахівців закладів вищої освіти системи МВС,  представників Департаменту освіти, науки та спорту МВС, Департаменту кіберполіції НПУ та Програми підтримки ОБСЄ для України.

Загалом програма від ОБСЄ для України «Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості» триватиме до травня 2025 року та спрямована на посилення навчального потенціалу закладів освіти системи національних партнерів і надання їх співробітникам знань та навичок з викладання кібергігієни та передбачає розробку навчальних курсів із кібербезпеки та захисту інформації.


2021 рік 
З 20 по 24 вересня 2021 року на базі Центру зв’язку та управління ДСНС України (м. Переяслав-Хмельницький) відбулися навчально-методичні збори фахівців технічного захисту інформації та кібербезпеки підрозділів ДСНС України, у якому взяла участь працівник кафедри старший лейтенант служби цивільного захисту Балацька Валерія. Метою зборів було підвищення рівня професійної підготовки відповідальних посадових осіб територіальних органів ДСНС, підрозділів центрального підпорядкування закладів освіти та науково-дослідних установ, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за технічний захист інформації та забезпечення кібербезпеки. Проведення практичних занять з питань кіберзахисту та побудови комплексних систем захисту інформації у підрозділах ДСНС.

2017 рік
Доцент кафедри Андрій Лагун у квітні-травні 2017 року проходив Міжнародне стажування в університеті «Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki», м. Краків, Республіка Польща. Під час стажування проводилися дослідження в областях криптографії та стеганографії, був перейнятий досвід польських колег при дослідженні криптографічних систем. Результати стажування використалися в дисциплінах «Основи криптографічного захисту інформації», «Методи та засоби криптоаналізу», «Основи стеганографії».

В листопаді 2017 року Андрій Лагун в рамках проекту Еразмус+ проходив стажування в Кінгстонському університеті (Великобританія) на факультеті “Science, Engineering and Computing”.
У вересні-жовтні 2017 року доценти кафедри Орест Полотай та Марія Мандрона проходили стажування на кафедрі безпеки інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка». Протягом стажування вони вивчали питання безпеки інформаційно-комунікаційних систем.

Керівництвом кафедри проводиться активна робота з приводу покращення якості підготовки фахівців з кібербезпеки. Починаючи з жовтня 2017 року кожен тиждень проводяться круглі столи з представниками ІТ компанії SoftServe і Львівського ІТ кластеру, на яких обговорювалися навчальні плани підготовки і можливості стажування і працевлаштування студентів і випускників спеціальності «Кібербезпека» в ІТ компаніях.

 
З листопада 2017 року в компанії SoftServe проходить стажування викладач кафедри Ростислав Гриник, який вивчає програмування та створення проектів з використанням мови Java.
 
14-16 грудня 2017 року викладачі кафедри «Управління інформаційною безпекою» взяли участь в «The Fourth International Conference on 'Automatic Control and Information Technology' (ICACIT’17), December 14-16, 2017 Cracow, Poland».
Тематика конференції була присвячена проблемам автоматики та інформаційних технологій, зокрема проектуванню та моделюванню систем автоматики, параметричній оптимізації та прийняттю рішень, комп’ютеризованим автоматизованим системам, використанню нейронних мереж та нечіткої логіки, захисту інформаційних систем, мобільному Інтернету, безпровідним інформаційним системам та іншим.
На конференції прозвучали доповіді завідувача кафедри Володимира Самотия, доцентів кафедри Андрія Лагуна та Наталії Кухарської, професора кафедри Леоніда Мороза та ад’юнкта Богдана Сухомлінова:
- Samotyy V., Suhomlinov B., “The ANSIBLE Role for Automatic Post-Testing and Vulnerabilities Detection of a Dedicated Service by the Method of Matrix Variables Assignment”;
- Lagun A., Kukharska N. “Embedding of the Hidden Information with the Use of Discrete Fourier Transform”;
- Moroz L., Samotyy V. “The Method of Calculating the Exponential Function”;
- Samotyy V., Dzelendzyak U., Pavelchak A. “Evolutionary Model for the Parametric Optimisation of Electromagnetic Instruments with Variable Structure”.
На кафедрі продовжує працювати Cisco академія. Викладачі кафедри закріплені інструкторами з викладання деяких дисциплін в цій академії. На цей час студенти академії можуть вивчати дисципліни «Інтернет речей», «Всеохоплюючий Інтернет», “Introduction to Cybersecurity”, “Cybersecurity Essentials”,”Packet Tracer” та інші.

2015 рік
Працівники кафедри беруть активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях, розширених засіданнях і семінарах.
Доценти кафедри управління інформаційною безпекою Кухарська Н.П. і Лагун А.Е. взяли участь в науково-практичній конференції НА СБ України “Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави”, яка проходила 19 березня 2015 року в м. Києві з доповідями "Персонал – джерело внутрішніх загроз інформаційній безпеці підприємства", "Інформаційна безпека процесу управління безперервністю бізнесу".


З 21 по 23 травня 2015 року старший викладач Полотай О.І. брав участь в XII міжнародній конференції "Управління проектами у розвитку суспільства", яка проходила в Київському національному університеті будівництва і архітектури з доповіддю "Управління освітніми проектами підвищення результативності транскордонних оперативно-рятувальних підрозділів".

Професор Самотий В.В., доценти Дзелендзяк У. Ю., Кухарська Н. П., Лагун А. Е. і старший викладач Мандрона М. М. представляли кафедру УІБ на IV Міжнародній науково-технічній конференції "Захист інформації та безпека інформаційних систем", яка проходила 4-5 червня 2015 року на базі Національного університету "Львівська політехніка".

Доцент Процько І.О. виступав на міжнародних науково-технічних конференціях CADSM’2015, MEMSTECH’ 2015 в м. Львів з доповідями "Computational structure of DST-II using convolvers", "Repeatability the block cyclic structures the basis matrices of DCT for sizes pn ".


З 20 по 23 жовтня 2015 року на базі Центру зв’язку та управління ДСНС України (м. Переяслав-Хмельницький) відбулися навчально-методичні збори фахівців технічного захисту інформації підрозділів ДСНС України, у якому взяли участь працівники кафедри Мандрона М.М. та Гриник Р.О. На зборах обговорювались питання побудови та обслуговування комплексних систем захисту інформації та побудови, організації та захисту локальних обчислювальних мереж архітектури "клієнт-сервер" на базі відкритої операційної системи Linux CentOS.
21 – 22 жовтня 2015 року в Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності проходила IV Міжнародна науково-практична конференція "Інформаційно-комунікаційні технології в сучасній освіті: досвід, проблеми, перспективи", в роботі якої брали участь доценти Кухарська Н.П., Лагун А.Е. і викладач Гриник Р.О.

11 грудня 2015 року в Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут" пройшла ІІІ Міжнародна конференція з автоматичного управління та інформаційних технологій ICACIT-2015 співголовою якої був завідувач кафедри УІБ професор Самотий В.В. Доповіді на цю конференцію представили доценти кафедри Лагун А.Е., Дзелендзяк У.Ю. та Івасенко І.Б. – "Порівняльний аналіз методик виявлення аномального трафіку комп'ютерних мереж", "Використання OLAP кубів для аналізу даних у білінговій системі", "Оцінка параметрів та усунення розмиття в рентгенографічних зображеннях зварних швів труб".
В 2015 році на кафедрі УІБ проводилася науково-дослідна робота за темою "Розробка методів і моделей захисту інформаційно-комунікаційних систем і мереж у структурних підрозділах ДСНС України" (доцент Лагун А.Е.).

Щороку у лютому викладачі кафедри організовують олімпіаду напряму "Інформаційні технології та програмування", у якій активно беруть участь курсанти і студенти різних курсів університету.
Періодично організовується і проводиться науково-практичні конференції, тематика яких "Інформаційна безпека в сучасному суспільстві". У конференції активно беруть участь курсанти і студенти, серед яких кращі нагороджуються.
 
Доцент кафедри Кухарська Н.П. постійно бере участь у робочих зустрічах і нарадах по проекту Темпус 530601-TEMPUS-1-2012-1-PL-TEMPUS-SMHES “Informatics and Management: Bologna Style Qualification Frameworks” (INARM), участь у якому беруть науковці з університетів Німеччини, Австрії, Італії, Словаччини, Нідерландів, Польщі, Молдови, Грузії, Вірменії, України. Зокрема, в Університеті міста Кобленц-Ландау (Німеччина) вона прослухала лекції у Літній школі з тематик інформаційного менеджменту та інформаційних технологій та прочитала цикл лекцій на тему "Інформаційні технології в навчанні"; у Державному інженерному університеті Вірменії (м.Єреван) брала участь в обговоренні питань розробки та апробації загальної концепції та основних завдань освітньої політики щодо впровадження розробки галузевих рамок кваліфікацій з інформатики та менеджменту; як консультант громадської організації “Лабораторія ідей” взяла участь у робочій зустрічі, яка проходила у Link Campus University (м. Рим, Італія).

2014 рік

З 13 по 17 жовтня 2014 року працівники кафедри Андрій Лагун і Марія Мандрона взяли участь у навчально-методичних зборах з фахівцями технічного захисту інформації на базі Центру зв’язку та управління ДСНС України (м. Переяслав-Хмельницький). Збори проводились з метою підвищення рівня професійної підготовки осіб начальницького складу та працівників, які забезпечують впровадження заходів технічного захисту інформації в територіальних органах, підрозділах центрального підпорядкування ДСНС України та навчальних закладах ДСНС України. Під час проведення зборів з доповіддю виступила викладач кафедри Мандрона М.М. на тему «Вимоги законодавства щодо захисту персональних даних в інформаційно-телекомунікаційній системі. Шляхи реалізації захисту персональних даних в інформаційно-телекомунікаційній системі». За результатами проведення навчально-методичних зборів було окреслено шляхи підвищення якості практичної підготовки курсантів і студентів університету стосовно питань технічного захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах підрозділів ДСНС України, зокрема впровадження та уніфікації програмного забезпечення з відкритим кодом, виконання вимог законодавства щодо захисту персональних даних та іншої інформації з обмеженим доступом.
 

З 05 по 07 листопада 2014 року кафедрою проводились збори підвищення кваліфікації фахівців підрозділів технічного захисту інформації ГУ (У) ДСНС України.
На збори прибули фахівці і начальники секторів технічного захисту інформації та відділів телекомунікаційних систем з 12-и областей України, а саме Вінницької, Волинської,   Житомирської, Закарпатської,  Івано-Франківської,  Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей. Збори організували працівники кафедри управління інформаційною безпекою – викладач Мандрона М.М. та доцент Лагун А.Е., а також працівники Інституту післядипломної освіти.
Лекції проводили науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною безпекою доцент кафедри Брич Т.Б., старший викладач Полотай О.І., викладач Мандрона М.М. Також, було залучено фахівців Західного регіонального навчально-наукового центру захисту інформації Іванюка В.М. та Глущака О.Р., які мають 10-річний досвід роботи у сфері технічного захисту інформації. Було продемонстровано сучасні пристрої, які використовуються для робіт пов’язаних з технічним захистом інформації, а саме – аналізатор ліній «ULAN-2», який пристрій призначений для виявлення фактів несанкціонованого підключення різних провідних комунікацій; пристрої для пошуку і виявлення закладних пристроїв – нелінійні локатори «Катран», «Лорнет»; пристрій для виявлення прихованих відеокамер «Wega» та сканер безпроводових відеокамер «C-Hunter»; багатофункціональний пошуковий прилад «Піранья ST 031» та пошукове-моніторингове програмне забезпечення «DigiScan EX».
В останній день проведення зборів, фахівці відвідали лабораторію технічного захисту інформації  Західного регіонального навчально-наукового центру захисту інформації НУ «Львівська політехніка» і ГУ ДСНС у Львівській обл.
На завершення зборів усі слухачі склали залік та отримали сертифікати про проходження зборів.

21-22 листопада 2014 року кафедрою проведено І Міжнародну науково-технічну конференцію «Інформаційна безпека в сучасному суспільстві».
У роботі конференції взяли участь провідні спеціалісти та науковці в галузі інформаційної безпеки з 6 країн: Великобританії, Іспанії, Непалу, Нідерландів, Польщі та України. На конференції було розглянуто 29 наукових доповідей за такими тематиками: управління інформаційною безпекою, безпека інформаційно-комунікаційних технологій, технічний захист інформації, безпека банківських технологій.

Керували організаційним комітетом заступник завідувача кафедри к.т.н., доцент Лагун А.Е.,  к.ф.-м.н., доцент Кухарська Н.П.

З пленарними доповідями виступили начальник інституту цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Ренкас А.Г., директор Західного навчально-наукового центру захисту інформації, завідувач кафедри захисту інформації Національного університету «Львівська політехніка», д.т.н., професор Дудикевич В.Б., професор кафедри програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка», д.т.н., професор Грицюк Ю.І., завідувач кафедри управління інформаційною безпекою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, д.т.н., професор Самотий В.В.
У роботі секцій активну участь взяли викладачі кафедри, а також студенти і курсанти університету безпеки життєдіяльності.
Під час обговорень результатів конференції було окреслено напрямки співпраці між провідними спеціалістами в галузі інформаційної безпеки України та світу.

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02