Про спеціальність
Кафедра управління інформаційною безпекою здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та магістр за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації".
Освітня програма спеціальності “Кібербезпека та захист інформації” розроблена спільно з фахівцями провідних ІТ-компаній Львова. Більшість предметів в навчальній програмі – це цілком нові дисципліни, зорієнтовані на потреби ринку, перш за все, ІТ-галузі. В програмі докорінно змінено набір дисциплін, що стало можливим завдяки тісній співпраці кафедри з провідними фахівцями фірм Softserve і Eleks в галузі Кібербезпеки. Викладачі кафедри регулярно проходять стажування у вище згаданих ІТ-компаніях.
Планується, що частину занять будуть проводити працівники фірми Softserve. Студенти старших курсів будуть залучатися до участі в реальних проектах, що дасть їм змогу набути практичного досвіду вже під час навчання у Львівському Державному Університеті Безпеки Життєдіяльності.
Випускник спеціальності матиме навики розроблення охоронних систем для комп’ютерних мереж і електронних баз даних.
Зможе оцінювати ризики витоку інформації, яка становить державну або комерційну таємницю. Буде здатний самостійно приймати рішення в умовах постійних змін програмного забезпечення в області інформаційної безпеки.
Кібербезпека - це напрямок, який пов’язаний із захистом цифрової інформації, операційних систем, комп’ютерних мереж, серверів, баз даних, державних і приватних установ від несанкціонованого втручання сторонніх осіб. Метою такого втручання може бути пошкодження програмного забезпечення, баз даних або перехоплення конфіденційної інформації з комерційною метою.
Курсанти і студенти спеціальності "Кібербезпека та захист інформації" здобувають необхідні знання та навики з управління безпекою інформаційних систем, організацій та підприємств, володіють теорією та практикою розроблення і адміністрування інформаційних систем, а також програмно-технічних засобів захисту інформації. Сферою їхньої діяльності є сучасні системи управління, охорони і спостереження, які використовуються у структурних підрозділах ДСНС України та багатьох інших відомств.
Випускники кафедри УІБ можуть працювати на таких посадах:
- адміністратор даних, доступу, задач і системи;
- аналітик з комп'ютерних комунікацій, систем і комп'ютерного банку даних;
- розробник програмного забезпечення, системний програміст;
- фахівець (інженер) центру телекомунікаційних систем і інформаційних технологій ГУ ДСНС України;
- фахівець (інженер) відділів зв'язку, оповіщення та АСУ ГУ ДСНС України;
- фахівець відділу технічного захисту інформації ГУ ДСНС України;
- багато інших посад, які потребують знаннь в сфері захисту інформації.
Також випускники кафедри УІБ можуть працювати у структурних підрозділах захисту інформації Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в підрозділах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, в Державній податковій адміністрації, банківських установах, управлінні залізниці, на митниці.
Порядок та правила прийому до університету
Курсанти і студенти кафедри УІБ здобувають необхідні знання та навики з управління безпекою інформаційних систем, організацій, підприємств та їхнім обслуговуванням, володіють теорією та практикою розроблення та адміністрування систем і програмно-технічних засобів захисту інформації. Сферою їхньої діяльності є сучасні системи керування, охорони і моніторингу, які використовуються у структурних підрозділах Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) та ряді інших відомств. Курсанти і студенти кафедри УІБ у процесі навчання оволодівають такими професіями:
● фахівець із аналітико-теоретичних досліджень в галузі технічного захисту інформації від несанкціонованого доступу;
● фахівець із проектування та розроблення, експлуатації, модернізації та ремонту засобів технічного захисту інформації;
● фахівець із забезпечення режиму секретності та організації захисту секретної інформації від несанкціонованого доступу.
Випускники кафедри УІБ можуть працювати на таких посадах:
● адміністратор даних, доступу, задач і системи;
● аналітик з комп'ютерних комунікацій, систем і комп'ютерного банку даних;
● інженер-програміст, системний програміст;
● інженер центру телекомунікаційних систем і інформаційних технологій ГУ ДСНС України;
● інженер відділів зв'язку, оповіщення та АСУ ГУ ДСНС України.
Також випускники кафедри УІБ можуть працювати у структурних підрозділах захисту інформації Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в підрозділах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, в Державній податковій адміністрації, банківських установах, управлінні залізниці, на митниці.
Відеопрезентація спеціальності