Наукове товариство курсантів та студентів
На кафедрі під керівництвом науково-педагогічних працівників активно проваджує діяльність наукове товариство студентів та курсантів.
Основними завданнями товариства є:
- формування умов для розкриття наукового і творчого потенціалу у студентів;
- пошук і підтримка талановитих дослідників, надання їм усебічної підтримки;
- сприяння реалізації студентських R&D проєктів та їх менторство від ідеї до продакшину;
- консультування у написанні наукових публікацій, підготовка до виступів на конференціях, конкурсах та хакатонах;
- організація і розвиток міжвузівського і міжнародного наукового і культурного обміну.
Щороку кафедра готує низку наукових студентських робіт для участі у різноманітних наукових конкурсах, значна частина з яких відзначається призовими місцями.
Важливою складовою в процесі навчання студентів освітньої програми «Комп’ютерні науки» та розвитку їх наукового потенціалу є реалізація студентських R&D проєктів. Проєкти виконуються студентами у складі команд під менторством викладачів кафедри, здобувачів освіти старших курсів та консультування з практикуючими спеціалістами. Проєкти реалізуються протягом усього навчання та не пов’язані з вивченням окремих курсів.
Розглянемо деякі проєкти та їх результати:
1. Роботизований графічний візуалізатор на базі обчислювальної апаратної платформи Arduino «Креслярський робот».
Виконавці: Михайло Кунинець, Віталій Дзень.
Ментор: Юрій Борзов.
Роботизоване устатковання призначене для відтворення на папері електронного зображення, що завантажується у систему за допомогою програмного забезпечення.
2. tOne – cпільний проєкт студентів освітньої програми «Комп’ютерні науки» Університету та програми «Інтернет речей» Національного університету «Львівська політехніка» реалізований на базі апаратної обчислювальної платформи Arduino.
Виконавці: Михайло Кунинець, Віталій Дзень (ЛДУ БЖД), Юліан Сало та Тарас Кунанець (НУ «ЛП»).
Ментори: Олег Новосад та Віталій Дутка з SoftServe.
tOne – стартап, який має на меті зробити кращим життя людей із вадами слуху. Це девайс із штучним інтелектом, який інформує про виникнення звуків у побуті. Після синхронізації пристрою із додатком стає можливим запис побутових звуків, які потрібно розпізнавати (до прикладу звук дзвінка у двері). Далі при виникненні подібного звуку, пристрій його розпізнає та надсилає push-сповіщення на телефон користувача. Рішення націлене на підвищення безпеки в побуті. Проєкт отримав перше місце на конкурсі Startup School University Edition vol.6 на базі Українського католицького університету (дізнатись більше)
3. Мобільний додаток “Find Safe Place” – це система для оповіщення мешканців міста (або об’єднаних територіальних громад) про можливу небезпеку в зоні їх геолокації та надання чітких інструкцій дій у небезпечній ситуації. Система реалізована у вигляді web-аплікації для мобільних пристроїв з використанням технології JavaScript.
Виконавці: Ігор Кокотко, Віталій Бойко.
Ментор: Олександр Придатко.
Додаток здатен будувати маршрут слідування до найближчого безпечного місця (укриття, сховища), надавати чіткі та короткі інструкції дій у надзвичайній ситуації. За допомогою додатку можна відстежити місце перебування та маршрут слідування близьких людей, вести з ними миттєве спілкування за допомогою вбудованого месенджеру, надсилати екстрені повідомлення про допомогу з даними геолокації. Робота додатку передбачена і в of-line режимі. Сервіс дозволяє органам місцевого самоврядування реалізовувати політику щодо забезпечення визначеного рівня безпеки. Проєкт у вигляді стартапу було представлено на конкурсі від Tech StartUp School (дізнатись більше за посиланнями: 1, 2)
4. Програмне забезпечення «Safety Analysis» – це кросплатформна система для аналізу рівня безпеки об’єктів укриття реалізована із використанням технологій Java, JavaFX, Spring Framework.
Виконавці: Надія Тарапата, Володимир Шеремей.
Ментор: Євген Мартин.
Прикладне програмне забезпечення націлене на детальний аналіз завантажених планів об’єктів укриття та генерування висновку щодо відповідності приміщення встановленим нормам та правилам. За результатами проведеного аналізу формуються рекомендації щодо покращення становища та усунення недоліків. Даний проєкт неодноразово представлявся на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, а його головний виконавець Надя Тарапата стала Лауреатом премії обласної державної адміністрації та обласної ради за наукові доробки, що сприяють розвитку регіону (дізнатись більше за посиланнями: 1, 2)
5. Мобільний додаток для поглиблення практичних навиків з програмування реалізований на основі технології .NET.
Виконавці: Михайло Кунинець, Віталій Дзень, Ярослав Магеровський.
Ментор: Олександр Придатко.
Мобільний додаток є інструментом для реалізації принципово нової технології здобуття практичних навиків з програмування, яка полягає у впорядкуванні деструктурованого коду програми із можливістю мобільного доступу до навчального контенту. Проєкт відзначено високою оцінкою на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (дізнатись більше за посиланнями: 1, 2)
6. Система «Безпечний будинок» реалізована на базі обчислювальної апаратної платформи Arduino.
Виконавці: Любомир Білецький, Мар’ян Івановський, Вадим Тимовський.
Ментор: Ігор Малець.
Система призначена для визначення неконтрольованих витоків чадного або природнього газу та запобігання утворення отруйного або вибухонебезпечного середовища в помешканні. Паралельно із запобіжними заходами (вимкнення джерела витоку газу) система сповіщає власника помешкання телефонним дзвінком (смс повідомленням) та звуковим сигналом за принципом газоаналізатора.
7. Адаптивна інформаційно-довідкова система "UniBell" реалізована за клієнт-серверною архітектурою з використанням технологій Java та .NET.
Виконавці: Віталій Дзень, Михайло Кунинець, Микола Гулковський.
Ментор: Олександр Придатко.
Клієнтська частина системи реалізована у вигляді мобільного додатку під операційну систему Android та дозволяє користувачу швидко і зручно дізнаватись розклад занять на сьогодні, завтра або за визначеним діапазоном дат. Система дозволяє здійснювати пошук занять за навчальною групою, аудиторією або викладачем. В систему інтегровано можливість виведення на екран інформації про заняття, групу та викладача, що знаходяться у визначеній аудиторії в режимі реального часу за допомогою сканування QR-коду. Серверна частина за рахунок CRM-підсистеми та підсистеми-парсингу призначена для наповнення бази даними та адміністрування самої системи (дізнатись більше)
8. «Rfid карточки у школах» - спільний проєкт студентів освітньої програми «Комп’ютерні науки» Університету та Національного університету «Львівська політехніка» реалізований на базі апаратної обчислювальної платформи Arduino.
Виконавці: Михайло Кунинець, Віталій Дзень (ЛДУ БЖД), Юліан Сало та Анжела Щирба (НУ «ЛП»).
Систему орієнтовано на безпеку перебування дітей у школах та можливість батьківського контролю щодо місця їх знаходження. Система оповіщає батьків, якщо їх діти не прийшли до школи або пропустили деякі уроки. Кожен учень має свою унікальну RFID картку або браслет яка обліковується на вході до школи або класу. Прототип системи високо оцінений на ідеатоні «Hackathon UCU» (дізнатись більше)
Виконання R&D проєктів дозволяє паралельно переводити освітній процес від лекторства до менторства, запроваджувати модель «навчити вчитись» шляхом пошуку та освоєння нових знань і технологій. R&D проєкти дозволять розвивати у здобувачів освіти здібності до командної роботи та Soft Skills під час презентації результатів своєї роботи. Одержані результати R&D проєктів періодично представляються на різноманітних конкурсах стартапів, конкурсах наукових робіт, хакатонах, ідеатонах, конференціях тощо.
Студенти та курсанти можуть починати роботу над реалізацією власних ідей в рамках вивчення базових та початкових курсів освітньої програми ще на першому курсі (дізнатись більше)
Крім того курсанти та студенти наукового товариства кафедри активно долучаються до написання наукових статей, приймають участь у конференціях, олімпіадах та вдосконаленні лабораторної бази кафедри. Науковим товариством виконується ґрунтовна робота щодо створення інноваційних засобів підготовки сучасного рятувальника шляхом розроблення інтерактивних комп’ютерних тренажів, 3D плакатів та спеціалізованого програмного забезпечення. Дізнатись детальніше про деякі розробки можна за посиланнями 1, 2, 3
Важливою складовою сучасного навчання є самовдосконалення. З метою поглиблення знань та отримання нових практичних навичок, студенти та курсанти активно проходять у вільний від навчання час різноманітні курси, що організовують провідні ІТ-компанії України та світу, такі як Globallogic, SoftServe, Eleks, Epam, DataArt, Logos, ITEA та інші.
Приємно відмітити, що наукові здобутки наших студентів високо оцінюються владою міста та області. Студент Віталій Дзень став лауреатом премії імені В’ячеслава Чорновола за активну участь у громадському житті навчального закладу та міста у 2018 році (дізнатись більше). В 2019 році тією ж премією відзначено іншого студента освітньої програми «Комп’ютерні науки» Михайла Кунинця. У 2020 році студент освітньої програми Надія Тарапата стала Лауреатом премії обласної державної адміністрації та обласної ради за наукові доробки, що сприяють розвитку регіону (дізнатись більше).