Українська Англійська

ЛДУБЖД

​Наукова діяльність

​Наукова діяльність


Ключові завдання кафедри Управлінння інформаційною безпекою полягають не лише в організації на високому професійному рівні викладання навчальних дисциплін та сприянні розвитку курсантів та студентів, а й у реалізації наукової та навчально-методичної роботи.
Навчально-методична робота кафедри виступає як комплексна система дій та заходів, спрямованих на розроблення силабусів навчальних дисциплін, видання навчально-методичної літератури, підвищення кваліфікації та професіоналізму професорсько-викладацького складу. Методичне забезпечення охоплює усі дисципліни кафедри.
Кафедра Управлінння інформаційною безпекою виступає організатором щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, студентів і курсантів «Інформаційна безпека та інформаційні технології».


Науково-педагогічні працівники кафедри займаються активною науково-дослідною діяльністю в означених напрямках, в результаті чого за останні 5 років опубліковано близько 40 наукових праць у періодичних виданнях, що індексуються у Міжнародних наукометричних базах даних Scopus i WebOfSciense (детальніше за посиланням).

Науково-педагогічні працівники кафедри є активними учасниками та членами організаційних комітетів Міжнародних конференцій, воркшопів та симпозіумів, зокрема IEEE International Conference "Data Stream Mining & Processing"International Scientific and Technical Conference "Computer Science and Information Technologies"International Workshop on Informatics & Data-Driven Medicine та багатьох інших.
Кафедра була організатором з 2015-2019 рік Міжвузівської науково-практичної конференції студентів і курсантів “Захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах” та Міжнародної науково-технічної конференції "Інформаційна безпека в сучасному суспільстві". А також, з 2020 року кафедра є співорганізатором Всеукраїнської конференції молодих вчених, студентів та курсантів "Інформаційна безпека та інформаційні технології", яка щорічно проводиться на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (детальніше за посиланням).

Науково-педагогічні працівники кафедри д.т.н., професор Володимир Самотий, д.т.н., доцент Ростислав Ткачук є діючими членами спеціалізованої вченої ради К 35.874.02 Львівський державний університет безпеки життєдіяльності із захисту дисертацій за спеціальностями: 05.13.22 – управління проєктами та програмами та 05.13.06 – інформаційні технології (детальніше про раду за посиланням). 
Зокрема:
  •  доктор технічних наук, професор Володимир Самотий з 2014 по 2017 рік - член спеціалізованої вченої ради,  з 2017 - 2021 рік - заступник Голови спеціалізованої вченої ради.
  • доктор технічних наук, доцент Ростислав Ткачук з 2015 по 2016 рік - член спеціалізованої вченої ради, 2016 по 2019 рік Учений секретар спеціалізованої вченої ради, з 2020 по 2021 рік Голова цієї ж спеціалізованої вченої ради. 

Науково-педагогічні працівники кафедри з 2018 по 2020 рік приймали участь у виконні ініціативної НДР кафедри управління інформаційною безпекою на тему: "Дослідження та вдосконалення моделей систем захисту інформації", яку успішно завезахистили  на засіданні науково-технічній раді 2020 році.

Колектив випускової кафедри долучається до рецензування наукових публікацій у фаховому періодичному виданні «Вісник Львівського ДУБЖД». Членами редакційної колегії є викладачі випускової кафедри, зокрема: члени редакційної колегії д.т.н., професор Володимир Самовий, д.т.н, доцент Ростислав Ткачук.
Слід відмітити, що збірник наукових праць "Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" (ІSSN 2078-4643) зареєстровано Державною реєстраційною службою України (серія КВ No20328-11128Р від 12.03.2015р), а також внесено до переліку наукових фахових видань як друковане періодичне видання категорії "Б" в галузі технічних наук зі спеціальності 125 "Кібербезпека".
​Всеукраїнські конкурси студентських наукових робіт

2022 рік

Студент 2-го курсу Малькевич Роман Мар'янович прийняв участь у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності "Кібербезпека" 2022 р. під керівництвом викладача кафедри управління інформаційною безпекою старшого лейтенанта служби цивільного захисту Балацької Валерії Сергіївни.
Студент Малькевич Роман став переможцем І тур конкурсу, який відбувся у лютому 2022 року на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, наукова робота була представлена на тему: "JOHN THE RIPPER - аудит паролів в операційних системах"
Робота була направлена у ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності "Кібербезпека" 2022 р. на базі Національного університету "Львівська політехніка", але нажаль, враховуючи, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. №64 в Україні введено воєнний стан, а на території держави проводяться активні бойові дії, другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022 році проводитись не буде.

У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Департаментом кіберполіції України та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності проведено цільовий семінар

У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Департаментом кіберполіції України та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності проведено цільовий семінар щодо безпекових аспектів використання інформаційних технологій та особистої безпеки у віртуальному середовищі. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною безпекою та здобувачі вищої освіти спеціальностей 125 «Кібербезпека», 122 «Комп'ютерні науки», 263 «Цивільна безпека».

Під час зустрічі презентовано онлайн-платформу «StopRussia | MRIYA» – проєкт, який розробили представники кіберполіції спільно із волонтерами для протидії російським окупантам у медіапросторі. 

Начальник 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам Львівщини Дмитро Калька та старший інспектор Валерія Івкова детально розповіли присутнім про ідею створення та основні завдання цієї платформи та наголосили, що бот «StopRussia | MRIYA» приймає інформацію про телеграм-канали, які мають на меті створювати паніку серед населення, розповсюджувати фейки у соціальних мережах.

Представники кіберполіції також описали й інші вебресурси для боротьби з неправдивою інформацією. Учасники семінару дізналися про благодійну гру «Котяцький драйв», а також про сервіс «MRIYA Automatic» для автоматизованого блокування російської пропаганди.

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/6843

 

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02