Українська Англійська

​Наукова діяльність

​Наукова діяльність


Ключові завдання кафедри Управлінння інформаційною безпекою полягають не лише в організації на високому професійному рівні викладання навчальних дисциплін та сприянні розвитку курсантів та студентів, а й у реалізації наукової та навчально-методичної роботи.
Навчально-методична робота кафедри виступає як комплексна система дій та заходів, спрямованих на розроблення силабусів навчальних дисциплін, видання навчально-методичної літератури, підвищення кваліфікації та професіоналізму професорсько-викладацького складу. Методичне забезпечення охоплює усі дисципліни кафедри.
Кафедра Управлінння інформаційною безпекою виступає організатором щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, студентів і курсантів «Інформаційна безпека та інформаційні технології».


Науково-педагогічні працівники кафедри займаються активною науково-дослідною діяльністю в означених напрямках, в результаті чого за останні 5 років опубліковано близько 40 наукових праць у періодичних виданнях, що індексуються у Міжнародних наукометричних базах даних Scopus i WebOfSciense (детальніше за посиланням).

Науково-педагогічні працівники кафедри є активними учасниками та членами організаційних комітетів Міжнародних конференцій, воркшопів та симпозіумів, зокрема IEEE International Conference "Data Stream Mining & Processing"International Scientific and Technical Conference "Computer Science and Information Technologies"International Workshop on Informatics & Data-Driven Medicine та багатьох інших.
Кафедра була організатором з 2015-2019 рік Міжвузівської науково-практичної конференції студентів і курсантів “Захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах” та Міжнародної науково-технічної конференції "Інформаційна безпека в сучасному суспільстві". А також, з 2020 року кафедра є співорганізатором Всеукраїнської конференції молодих вчених, студентів та курсантів "Інформаційна безпека та інформаційні технології", яка щорічно проводиться на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (детальніше за посиланням).

Науково-педагогічні працівники кафедри являються членами спеціалізованих Вчених рад.
Зокрема:
  • доктор технічних наук, професор Володимир Самотий з 2014 по 2017 рік - член спеціалізованої вченої ради,  з 2017 - 2021 рік - заступник Голови спеціалізованої вченої ради  К 35.874.02 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностями: 05.13.22 “Управління проєктами та програмами” та 05.13.06 “Інформаційні технології”. (На даний час Вчена рада К 35.874.02 припинила свою діяльність у зв’язку із завершенням терміну ліцензії)
  • завічувач кафедри управління інформаційною безпекою, доктор технічних наук, професор Ростислав Ткачук з 2015 по 2016 рік - член спеціалізованої вченої ради, 2016 по 2019 рік. Учений секретар спеціалізованої вченої ради, з 2020 по 2021 рік Голова Вченої ради К 35.874.02 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностями: 05.13.22 “Управління проєктами та програмами” та 05.13.06 “Інформаційні технології”. (На даний час Вчена рада К 35.874.02 припинила свою діяльність у зв’язку із завершенням терміну ліцензії). Член спеціалізованої Вченої ради Д 70.052.06 Хмельницького національного університету із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальностями:  05.13.05 «Комп’ютерні системи та компоненти», 05.13.06 «Інформаційні технології» (з 07.04.2022 і по т.ч.). Член спеціалізованої Вченої ради Д 35.874.01 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальностями 05.13.22 «Управління проєктами і програмами» та 21.06.02 «Пожежна безпека» (з 06.06.2022 і по т.ч.) 4. Голова разової ради ДФ 35.874.007 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із захисту дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 12 «Інформаційні технології» за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» Коваля Н.Я. на тему: «Моделі та інформаційна технологія планування гібридних проектів заготівлі продовольчої сировини під час надзвичайних ситуацій».  (2023 р.).

Науково-педагогічні працівники кафедри з 2018 по 2020 рік приймали участь у виконні ініціативної НДР кафедри управління інформаційною безпекою на тему: "Дослідження та вдосконалення моделей систем захисту інформації", яку успішно завезахистили  на засіданні науково-технічній раді 2020 році.

Колектив випускової кафедри долучається до рецензування наукових публікацій у фаховому періодичному виданні «Вісник Львівського ДУБЖД». Членами редакційної колегії є викладачі випускової кафедри, зокрема: члени редакційної колегії д.т.н., професор Володимир Самовий, д.т.н, доцент Ростислав Ткачук.
Слід відмітити, що збірник наукових праць "Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності" (ІSSN 2078-4643) зареєстровано Державною реєстраційною службою України (серія КВ No20328-11128Р від 12.03.2015р), а також внесено до переліку наукових фахових видань як друковане періодичне видання категорії "Б" в галузі технічних наук зі спеціальності 125 "Кібербезпека".

​Всеукраїнські конкурси студентських наукових робіт, олімпіади, конкурси

2024 рік

У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся захоплюючий Конкурс інноваційних ідей для студентів та молодих вчених, присвячений Дню науки. Учасники, представники різних академічних рівнів, від курсантів до аспірантів, продемонстрували свої найкращі ідеї, спрямовані на вдосконалення цивільної безпеки.
Оціночна комісія визначала найкращі пропозиції в трьох основних категоріях: "Перспективність та оригінальність ідеї", "Готовність до практичного застосування" та "Ефективна бізнес-модель". Учасники конкурсу вражали своїми інноваційними підходами, спрямованими на захист та допомогу людям, а також рятувальникам під час різних надзвичайних ситуацій, таких як пожежі та бомбардування, особливо актуальні під час складної ситуації з російською агресією. Окремою складової конкурсу був розгляд ідей щодо захисту кіберпростору від різномінатних атак спрямованих на мережі критичних інфраструктур, державних установ, освітніх закладів та на відділених користувачів.
За результатами конкурсу переможцем у категорії "Керування інформаційною безпекою" став Остап Боднар, під керівництвом професора, полковника служби цивільного захисту Ростислава Львовича Ткачука та доцента Тараса Васильовича Гембари. Учасників конкурсу та їх наставників відзначили дипломами та подяками.
Бажаємо всім учасникам нових досягнень та подальших наукових успіхів!
Нехай ваша жага до знань ніколи не згасає, а творчість та енергія завжди будуть вашими вірними супутниками у наукових пошуках!

Студенти кафедри Управління інформаційною безпекою вражають світ своїми досягненнями, взявши активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2023/2024 навчального року. Під керівництвом викладачів кафедри вони не лише відзначилися як учасники, а й стали лауреатами, відзначившись особливими досягненнями та оригінальним підходом до наукових досліджень. Їхні дослідження та зусилля були визнані національним рівнем, що свідчить про високий рівень компетентності та таланту студентської команди та підтверджує професійний рівень викладачів кафедри.


2023 рік

Студенти кафедри управління інформаційною безпекою  прийняли участь у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2022/2023 н.р. під керівництвом викладачів кафедри.
Студенти Козак Святослав Ігорович та Попитак Сергій Іванович стали переможцем І тур конкурсу, який відбувся у лютому 2023 року на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, наукова робота була представлена на тему: "Аналіз вразливостей, які можуть бути використанні для проведення web атак". 
Студент Пуцелик Назарій Русланович став переможцем І тур конкурсу, який відбувся у лютому 2023 року на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, наукова робота була представлена на тему: "Діагностика методик тестування інформаційної безпеки на прикладі веб-серверів". 


2022 рік

Студент 2-го курсу Малькевич Роман Мар'янович прийняв участь у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності "Кібербезпека" 2022 р. під керівництвом викладача кафедри управління інформаційною безпекою старшого лейтенанта служби цивільного захисту Балацької Валерії Сергіївни.
Студент Малькевич Роман став переможцем І тур конкурсу, який відбувся у лютому 2022 року на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, наукова робота була представлена на тему: "JOHN THE RIPPER - аудит паролів в операційних системах"
Робота була направлена у ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності "Кібербезпека" 2022 р. на базі Національного університету "Львівська політехніка", але нажаль, враховуючи, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. №64 в Україні введено воєнний стан, а на території держави проводяться активні бойові дії, другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022 році проводитись не буде.

2016 рік

У період з 26 березня по 28 квітня проходив V Відкритий чемпіонат з програмування BSUIR Open 2016, у якому взяло участь 333 команди з дванадцяти країн світу, серед яких була команда Львівського державного університету безпеки життєдіяльності у складі курсантів 3-го курсу навчально-наукового інституту цивільного захисту Косиєва Олексія та Пилипенка Володимира, студента 2-го курсу Смереки Богдана та викладача кафедри управління інформаційною безпекою Гриника Ростислава Олеговича. За підсумками першого та другого туру команда університету виборола право взяти участь у фінальному етапі олімпіади BSUIR Open 2016, який проходив 27-28 квітня на базі Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки, що знаходиться у м. Мінськ, республіка Білорусь.

3 березня 2016 року на базі кафедри «Управління інформаційною безпекою» відбулися внутрішньо вузівські змагання з програмування у рамках І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика». Загалом у змаганнях взяли участь 15 осіб.
За підсумками олімпіади студент Смерека Богдан (група ІБ-31) з результатом 75 балів зайняв 1-ше місце, курсант Косиєв Олексій (група ІБ-41) з результатом 50 балів зайняв 2-ге місце, а третє місце, набравши 30 балів, розділили курсант Буній Богдан (група ІБ-41) та студент Шевченко Олександр (група АМ-61м).
Заступник завідувача кафедри Лагун Андрій Едуардович наголосив, що такі творчі змагання – це вищий пілотаж навчання студентів, удосконалення їх здібностей, майстерності і вмінь.


Події

Студенти ЛДУ БЖД продемонстрували свої знання у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій

На початку нового тижня 27 травня 2024 року в компанії SoftServe відбувся захист проєктів студентів першого рівня вищої освіти за спеціальністю 125 "Кібербезпека та захист інформації". 
Цей захід, як і раніше, був проведений з метою оцінки досягнень студентів у межах освітньо-професійної програми "Управління інформаційною безпекою". Підтримка Львівського IT Cluster та менторів сприяла успішній організації та проведенню цього заходу.
Свої проєкти представили дванадцять команд, що свідчить про постійне збільшення інтересу студентів до цієї ініціативи. Кожній команді був призначений ментор зі складу IT фахівців із багаторічним досвідом роботи, що дозволило студентам отримати якісну та професійну підтримку під час реалізації проєктів.
Журі, яке складалося з представників SoftServe та IT Cluster, оцінювало проєкти. Вони уважно аналізували розробки студентів та надавали об'єктивну оцінку їхніх зусиль, що дозволило виокремити найкращі досягнення серед учасників та визначити переможців.
Захист проєктів став не лише важливою подією в житті студентів, а й чудовою можливістю для них продемонструвати свої навички та здобуті знання у сфері кібербезпеки та інформаційних технологій.
посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/8458

Кафедра управління інформаційною безпекою взяла участь у дводенній важливій події –
IT Future Confта Students Talent Expo

15-16 травня 2024 року в Львові відбулась дводенна важлива подія, організована Львівським ІТ Кластером, яка об’єднала на одному майданчику роботодавців із тридцяти провідних ІТ компаній, представників з шести навчальних закладів, випускників шкіл – майбутніх абітурієнтів та студентів старших курсів. На профорієнтаційній конференції IT FutureConf, що відбулася у межах проєкту Львівського ІТ Кластера, виступили провідні фахівці ІТ-галузі та представники шести провідних закладів вищої освіти Львівщини.
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності представляли науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною безпекою, яка готує фахівців за 125 спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Спікери ділилися з учасниками події тонкощами роботи в технологічній сфері та розкривали секрети успішної кар'єри в ІТ індустрії. Захопливі лекції, онлайн-стрім упродовж 8 годин, панельні дискусії та нетворкінги з широкого спектру напрямків, включаючи кібербезпеку, аналіз даних та штучний інтелект, зацікавили школярів, вчителів, батьків, студентів та світчерів. Серед спікерів були такі експерти: Ігор Кантор, Наталія Макарчук, Вячеслав Поліновський, Євген Горовий та інші відомі фахівці з різних галузей ІТ індустрії.
Така подія – це чудова нагода для представлення майбутнім абітурієнтам переваг навчання за сучасними освітніми програмами та реклама навчального закладу, а для студентів – безпосередня зустріч у невимушеній атмосфері з потенційними роботодавцями та реальна можливість працевлаштування надалі. Адже конкуренція на ключові junior-позиції сьогодні становить від 75 до 300 відгуків на одну вакансію.
Подія зібрала близько 2000 студентів, які активно шукають можливості для початку кар’єри в ІТ сфері. А отже, це відмінна нагода і для компаній зустріти та швидко залучити перспективні таланти безпосередньо на заході.

 
посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/8419#

Практики черговий раз долучилися до освітнього процесу за спеціальністю 125 “Кібербезпека та захист інформації”

 
5 квітня 2023 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» відбулося чергове лекційне заняття у змішаному форматі за участю  працівника Expert center of excellence та Java Senior Engineer ІТ-компанії Intellias Ростислава ГРИНИКА. Цього разу здобувачі опановували базові принципи об’єктно-орієнтованого програмування та дизайну SOLID, KISS, DRY, GRASP. Зазначені принципи є важливими під час написання програмних продуктів та забезпечення їх захисту від несанкціонованого доступу та модифікації надалі.
Відвідати лекцію і задати свої запитання лектору могли також й інші здобувачі вищої освіти та усі зацікавлені особи, оскільки захід транслювався в онлайн-форматі. Загалом до відкритого лекційного заняття долучились близько 60 осіб. 
Варто відзначити, що ГРИНИК Ростислав Олегович є випускником нашого навчального закладу за спеціальністю 125 «Кібербезпека», викладач кафедри управління інформаційною безпекою у 2012-2017 рр., практичний працівник у ІТ-компаніях Vitech, N-IX та Intelias.

 
посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/7348

На кафедрі управління інформаційною безпекою відбулось чергове обговорення освітніх програм спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації»
 
13 грудня 2023 року на засіданні кафедри управління інформаційною безпекою відбулося обговорення освітніх програм спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» з підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. До обговорення освітніх програм «Управління інформаційною безпекою» були залучені науково-педагогічні працівники кафедри, керівництво навчально-наукового інституту цивільного захисту, представник навчально-методичного центру, здобувачі вищої освіти, випускники та інші стейкхолдери освітніх програм.
Начальник кафедри, доктор технічних наук, професор Ростислав ТКАЧУК обгрунтував необхідність оновлення та розширення співпраці кафедри із потенційними роботодавцями, які могли б забезпечити належний рівень для проходження стажування здобувачів вищої освіти. 
З метою вдосконалення освітнього процесу за спеціальністю 125 «Кібербезпека та захист інформації» доцент кафедри Орест ПОЛОТАЙ запропонував скорегувати назви освітніх компонент, кредити та логічно-структурну схему їх вивчення відповідно до унікальності освітньо-професійних програм. 
Запропоновані зміни до освітньо-професійних програм “Управління інформаційною безпекою” підтримали випускники-здобувачі вищої освіти Сніжана ОРИНИК та Іванна РОШИНЕЦЬ і стейкхолдери освітніх програм.

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/7949


Професорсько-викладацький склад взяв участь у загальних зборах членів ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "УКРАЇНСЬКЕ НАУКОВО-ОСВІТНЄ ІТ-ТОВАРИСТВО"

17 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри управління інформаційною безпекою взяв участь у загальних зборах членів ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "УКРАЇНСЬКЕ НАУКОВО-ОСВІТНЄ ІТ-ТОВАРИСТВО".
Учасники заслухали звіти виконавчого директора, президента, голови Наглядової ради, членів Правління, обговорили нові кандидатури до керівних органів ГО УНІТ, ознайомились з програмами кандидатів у президенти та голови Наглядової ради.
Послухали доповіді  проєктного менеджера освітніх ініціатив Міністерства цифрової трансформації України Данила Попов на тему «Освіта як потужна інвестиція у майбутнє» та виконавчого директора Kharkiv IT Cluster Ольги Шаповал на тему «Візія бізнесу щодо людського капіталу та ІТ-освіти: виклики, наслідки й запрошення до співдії».

посилання на подію: 
https://ldubgd.edu.ua/node/7861


Викладачі кафедри управління інформаційною безпекою долучились до діалогу «Сучасний спеціаліст із кібербезпеки – хто він»

26 вересня 2023 р. професорсько-викладацький склад кафедри управління інформаційною безпекою став учасником діалогу «Сучасний спеціаліст із кібербезпеки – хто він», який провів Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» у партнерстві з Аспен Інститутом, Київ.
Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в межах гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Метою Діалогу є створення платформи для обговорення викликів у професійній підготовці фахівців з кібербезпеки, налагодження взаємодії бізнесу та закладів освіти для забезпечення потреб ринку у спеціалістах. Діалог покликаний сприяти напрацюванню механізмів спільної дії бізнесу та освітян, що допоможуть студентам отримувати навички, необхідні у практичній роботі.
Викладачі кафедри взяли участь у діалогах на такі теми: «Задоволення попиту: пошук стратегії забезпечення кадрами на ринку кібербезпеки», «Від теорії до практики: дослідження ефективних освітніх програм з кібербезпеки», «Підтримка наступного покоління: виклики та можливості для молодих фахівців у сфері кібербезпеки».

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/7688


Тенденції розвитку та перспективи спеціальності «Кібербезпека»: Наталія Фединець взяла участь у вебінарі

Доцент кафедри управління інформаційною безпекою Наталія ФЕДИНЕЦЬ  взяла участь у вебінані, організованому школою ІТ Generation Go IT, що надає послуги з працевлаштування. На вебінарі обговорювалися тенденції розвитку та перспективи спеціальності «Кібербезпека», а також необхідні для успішної роботи та кар’єрного росту базові компетенції сучасного спеціаліста із кібербезпеки.
Спікер заходу, фахівець із Go IT, закцентував увагу учасників на важливості кібербезпеки як галузі. На вебінарі активно обговорювалися питання розвитку у фахівця із кібербезпеки компетенцій з чотирьох основних блоків: tech skills; soft skills; IT english; сareer skills.
Учасники вебінару ознайомилися із найбільш поширеними та актуальними ІТ-атаками, до яких входять deepfake-атаки, фітинг, атаки програм вимагачів, DOS-атаки, кардінг, ботнет.
IT-площадка зустрічі дала змогу учасникам обмінятися своїми ідеями та думками щодо аспектів захисту у віртуальному просторі як на приватному, так і на корпоративному рівнях, за підсумками роботи вебінару найбільш активним учасникам запропоновано участь в різноманітних ІТ-семінарах та курсах з питань кібербезпеки надалі.

посилання на подію: 
https://ldubgd.edu.ua/node/7656


Відбувся захист проєктів, як підсумок вивчення здобувачами освітньої компоненти “Командна робота”

 На базі нашого стейкхолдера освітньо-професійної програми «Управління інформаційною безпекою» компанії SoftServe відбувся щорічний захист проєктів. Конкурс проводився за організаційної підтримки Львівського ІТ Кластеру. Свої проєкти представили здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека та захист інформації» у межах вивчення освітньої компоненти «Командна робота», які були розподілені на вісім команд. За кожною із команд ІТ Кластер закріпив особистого практичного ментора. Свої розробки команди готували протягом кількох місяців, тож членам незалежного журі доволі цікаво було проводити їх оцінювання. До складу журі цього разу увійшли: Михайло КРОПИВА – InfoSec Director компанії SoftServe, Роман КАРПЮК – CSOS Specialist SoftServe, Ростислав ТКАЧУК – начальник кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД, Ольга ПАШКО – Threat Hunting Expert SoftServe, Андрій БІЛОУС – DevOps Community Lead NewFire Global.
Незмінний ведучий конкурсу та менеджер освітніх проєктів Львівського ІТ Кластеру Олег ЛЕСЬКІВ відзначив, що за підсумками голосування  переможцями стала команда “JSON” із розробленим web-продуктом “Lusky way”. 
Колектив кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД висловлює слова вдячності Львівському ІТ Кластеру, компанії SoftServe та викладачці кафедри Марії НАВИТЦІ, здобувачам та складу журі за сприяння в проведенні конкурсу.

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/7511


В Університеті відбулось обговорення освітніх програм спеціальності 125 «Кібербезпека»

На засіданні кафедри управління інформаційною безпекою відбулося обговорення освітніх програм спеціальності 125 «Кібербезпека» з підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. До обговорення освітніх програм «Управління інформаційною безпекою» були залучені наукового педагогічні працівники кафедри, керівництво Навчально-наукового інституту цивільного захисту, здобувачі вищої освіти, випускники та інші стейкхолдери освітніх програм, а саме: Олег ЛЕСЬКІВ – менеджер освітніх проєктів Львівського ІТ Кластеру, Михайло КРОПИВА – InfoSec Director компанії SoftServe, Роман КАРПЮК – SecOps Analyts компанії SoftServe, Максим СМІЛЕВСЬКИЙ та Юрій ЖИЩИНСЬКИЙ – начальник та фахівець управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, Олег ГАРАСИМЧУК – доцент кафедри захисту інформації Національного університету «Львівська політехніка». 
Начальник кафедри, доктор технічних наук, професор Ростислав ТКАЧУК розкрив унікальність освітніх програм, відповідність освітнім стандартам та сучасні тенденції їх розвитку. 
З метою удосконалення освітнього процесу за спеціальністю 125 «Кібербезпека», доцент кафедри Орест ПОЛОТАЙ презентував результати опитування здобувачів. Він детально розповів про стан задоволеності здобувачів під час навчання в Університеті та їх побажання стосовно покращення освітнього процесу. Також свої думки щодо організації підготовки фахівців з кібербезпеки озвучили здобувач вищої освіти Богдан ФІЛІПЧУК та випускник кафедри, практичний працівник Юрій ДРАБ.
Особливості підготовки конкурентноспроможних фахівців з кібербезпеки у закладі із специфічними умовами навчання, а також важливість формування практичних навиків відзначила заступник начальника Навчально-наукового інституту цивільного захисту Ольга МЕНЬШИКОВА.
Доцент кафедри Андрій ІВАНУСА наголосив на необхідності переглянути блоки вибіркових освітніх компонент за певними освітніми траєкторіями. Стейкхолдери висловили свої побажання щодо удосконалення програми відповідно до сучасних запитів ринку праці.

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/7290


Відбулася робоча зустріч із стейкхолдерами освітньої-професійної програми “Управління інформаційною безпекою” – UnderDefense

Науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною безпекою здійснили черговий робочий візит у  провідну  українську компанію  UnderDefense, яка надає широкий спектр послуг із захисту інформації для різнопрофільних підприємств, установ та організацій, охоплюючи ринки США, Європи та України. Проєкний менеджер SOC-команди Михайло МАКСИМІВ коротко розказав про історію створення, структуру та філософію компанії, засновану її CEO – Назаром ТИМОШИКОМ.
Головний архітектор реагування на загрози Гліб ЄВТУШЕНКО поділився із гарантами освітніх програм “Управління інформаційною безпекою” професором Ростиславом ТКАЧУКОМ та доцентом Орестом ПОЛОТАЄМ досвідом роботи в Канаді, де працював у секторі кібербезпеки, розповів про особливості підготовки фахівців за цим  напрямом. Також сторони розглянули наявні освітньо-професійні програми “Управління інформаційною безпекою” першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, які впроваджені у ЛДУБЖД та відповідність їх сучасним вимогам та тенденціям на ринку праці.
У свою чергу HR-менеджер компанії розкрила проблематику підготовки фахівців з кібербезпеки та порядок відбору кандидатів на навчання в “Інтернатурі” компанії. У процесі дискусії доцент кафедри Андрій ІВАНУСА запропонував опрацювати можливість імплементувати неформальну освіту в “Інтернатурі” компанії  UnderDefense в освітній процес підготовки здобувачів вищої освіти ЛДУ БЖД за спеціальністю 125 “Кібербезпека”.
За результатами зустрічі сторони домовилися про  тісну співпрацю надалі у сфері надання освітніх послуг та працевлаштування випускників нашого навчального закладу. Приємно, що два випускники кафедри вже успішно працюють у професійному колективі компанії.


посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/6976


У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Департаментом кіберполіції України та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності проведено цільовий семінар

У межах підписаного меморандуму про співпрацю між Департаментом кіберполіції України та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності проведено цільовий семінар щодо безпекових аспектів використання інформаційних технологій та особистої безпеки у віртуальному середовищі. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри управління інформаційною безпекою та здобувачі вищої освіти спеціальностей 125 «Кібербезпека», 122 «Комп'ютерні науки», 263 «Цивільна безпека».

Під час зустрічі презентовано онлайн-платформу «StopRussia | MRIYA» – проєкт, який розробили представники кіберполіції спільно із волонтерами для протидії російським окупантам у медіапросторі. 

Начальник 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам Львівщини Дмитро Калька та старший інспектор Валерія Івкова детально розповіли присутнім про ідею створення та основні завдання цієї платформи та наголосили, що бот «StopRussia | MRIYA» приймає інформацію про телеграм-канали, які мають на меті створювати паніку серед населення, розповсюджувати фейки у соціальних мережах.

Представники кіберполіції також описали й інші вебресурси для боротьби з неправдивою інформацією. Учасники семінару дізналися про благодійну гру «Котяцький драйв», а також про сервіс «MRIYA Automatic» для автоматизованого блокування російської пропаганди.
 

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/6843

«Вступ до комп’ютерної криміналістики»: в Університеті відбулась відкрита лекція

Доцент кафедри управління інформаційною безпекою, кандидат технічних наук Орест Полотай у рамках навчальної дисципліни «Комп’ютерна криміналістика» провів відкриту лекцію на тему «Вступ до комп’ютерної криміналістики» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей «Кібербезпека» та «Комп’ютерні науки». Присутні мали змогу ознайомитися з основними напрямки проведення комп’ютерно-технічних експертиз, розслідування кіберзлочинів, зокрема шахрайств, реагуванню на інциденти інформаційної безпеки, вилучення та дослідження інформації з цифрових пристроїв. Також були озвучені загальні рекомендації щодо підвищення рівня як особистої, так і корпоративної захищеності, дотримання яких дозволить мінімізувати ризики інформаційної безпеки. Лектор окреслив структуру й тематичне наповнення свого курсу, ознайомив з форматом проведення лабораторних занять.

посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/6689




 На головну сторінку кафедри
посилання на подію: https://ldubgd.edu.ua/node/8419#

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02