Історія Церкви Покрови Пресвятої Богородиці

Історична довідка про Церкву Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на території нашого навчального закладу та є осередком його душі
     Доповненням до монументальної споруди Будинку інвалідів, що має характер середньовічних італійських палаццо, є оздоблена багатим декором каплиця з візантійсько-грецькими формами, яка міститься за будинком.
Архітектор Теофіл Гансен запроектував її на плані грецького хреста, вписаного в квадрат, зі спертим на пендентивах куполом. Пресбітерій замкнуто абсидою. Візантійська декорація має модифікований характер. Колірний контраст цегли (червоної та жовтої у вигляді маленьких хрестиків) посилює настрій.Каплицю побудовано в 1855-1863 роках у комплексі з головним корпусом. До наших днів, на жаль, не збереглись скульптурні елементи оздоби. При вході до каплиці обабіч парадних сходів, стояли чотири величні скульптури: Віри і Релігії та двох апостолів св. Петра і св. Павла. Над брамою містилося Розп'яття. Всередині каплиці за документальними відомостями знаходилися 12 скульптур святих. Не збереглись також хори і розпис. З 1939 року будівля каплиці  зазнала руйнувань, використовувалась не за призначенням. Тривалий час в ній розміщувався речовий склад. Художній розпис на стінах був брутально забілений, ліпнина та барельєфи понівечені, демонтовано хрест на куполі. З метою духовного відродження та виховання курсантів на істинно християнських засадах у квітні 1993 року тодішній ректор училища полковник внутрішньої служби Б.М. Грицай виступив з ініціативою реставрувати каплицю і перенести речовий склад в інше місце.

У травні 1994 року курсант Валентин Очеретний встановив хрест на куполі каплиці. Ректор училища оголосив акцію пожертвувань серед співробітників училища на реставрацію споруди. Зібрали 21 млн. 11 тисяч купоно-карбованців. За ці кошти було виконано капітальний ремонт покрівлі. Паралельно з ремонтними роботами підполковники внутрішньої служби В.О.Калошин, Т.Б. Юзьків, курсанти Андрій Монастирський та Анатолій Вітрів реставрували ліпнину та барельєфи. Курсант Олександр Вакуліч та його батько Павло Васильович допомогли з матеріалом, розробили проект, виконали різьбярські роботи царських воріт.
Копітку високохудожню роботу із розпису центральної частини купола провели пожежні рядові Олег Лозинський, Олександр Каркавчук. Бригада під керівництвом майстра-різьбяра п. Зеновія виготовила, вкрила позолотою та встановила іконостас. Слухачі заочного відділення молодший сержант внутрішньої служби В.П.Гелетюк пожертвував пристіл. Аматори та майстри училища виготовили кивот, тетрапод, жертовник, заново відбудували хори. Отже, до благородної справи духовного відродження долучився не тільки весь особовий склад училища, а й батьки курсантів та випускники - працівники підрозділів пожежної охорони України. Так, 10 млн. купоно-карбованців пожертвував Ігор Родоліцький, а Олександр Фізер - рушники, Микола Савостін - образ Богоматері з дитям. Випускники 1996 року виготовили підсвічники, випускники 1997 року пожертвували центральну люстру, а випускники 1998 року - фелон та кадило.

Колишній випускник, а тепер генерал-майор внутрішньої служби М.Я. Откідач пожертвував Дарохранительницю та св. Євангеліє в окладі, полковник внутрішньої служби М.Г. Шкарабура - ікону Богородиці. Митрополит Львівський та Сокальський Андрій 11 жовтня 1998 року о 10 годині ранку, за канонами Української православної церкви, освятив каплицю як Церкву Покрови Пресвятої Богородиці. В святочному освячені церкви взяли участь інспектор Львівської духовної семінарії і академії митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк, настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Роман Великий, а також о. Віктор Феденьків, о. Олег Лучечко, о. Михаїл Семків, о. Ігор Рибак, протодиякон о. Семен Пігура, диякон о. Максим Чінка і весь особовий склад навчального закладу. Сьогодні Церква Покрови Пресвятої Богородиці є осередком духовного життя Університету. Кожної неділі та у святкові дні тут проводяться Богослужіння, в яких беруть участь не тільки курсанти та студенти, а й усі бажаючі. Настоятель храму отець Роман Великий робить все задля тісного згуртування колективу, зміцнення морально-психологічного клімату серед особового складу. В храмі постійно проводяться різноманітні релігійні обряди: таїнства вінчання, сповіді, хрещення, а також недільні катехитичні зустрічі для курсантів та працівників Університету, до яких отець Роман Великий звертається зі словом Божим.
Так, як писав німецький теоретик мистецтва Фрідріх Вільгельм Шеллінг: «Архітектура – це застигла музика», то можна вважати, що в нашому навчальному закладі і сьогодні «звучить музика» середини ХІХст.

У 2017 році в рамках 70 річчя Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та з нагоди святкування Дня рятувальника навчальний заклад поблагословив Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет та привітав університетську спільноту з професійним святом. Разом із владиками у присутності Університетської родини та прочан Святійший Філарет звершив молебень за всіх тих, хто стоїть на варті людського життя. « Ви – ті, хто врятували нашу Україну коли вибухнув Чорнобиль, ви - ті, хто, не шкодуючи власних сил, повсякчас захищають український народ від лиха та небезпек, хто щоденно стоїть між життям та смертю. Нехай Боже Благословення буде завше над вашим навчальним закладом та над кожним з вас», - сказав Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет. Почесний гість зустрівся з науково-педагогічним колективом, курсантами та студентами Університету; в святковій атмосфері він нагородив нагрудними знаками та медалями тих, хто своєю клопіткою працею, невтомною діяльністю примножує славу навчального закладу в ім’я України.