Історія Церкви Покрови Пресвятої Богородиці
Архітектор Теофіл Гансен запроектував її на плані грецького хреста, вписаного в квадрат, зі спертим на пендентивах куполом. Пресбітерій замкнуто абсидою. Візантійська декорація має модифікований характер. Колірний контраст цегли (червоної та жовтої у вигляді маленьких хрестиків) посилює настрій.Каплицю побудовано в 1855-1863 роках у комплексі з головним корпусом. До наших днів, на жаль, не збереглись скульптурні елементи оздоби. При вході до каплиці обабіч парадних сходів, стояли чотири величні скульптури: Віри і Релігії та двох апостолів св. Петра і св. Павла. Над брамою містилося Розп'яття. Всередині каплиці за документальними відомостями знаходилися 12 скульптур святих. Не збереглись також хори і розпис. З 1939 року будівля каплиці зазнала руйнувань, використовувалась не за призначенням. Тривалий час в ній розміщувався речовий склад. Художній розпис на стінах був брутально забілений, ліпнина та барельєфи понівечені, демонтовано хрест на куполі. З метою духовного відродження та виховання курсантів на істинно християнських засадах у квітні 1993 року тодішній ректор училища полковник внутрішньої служби Б.М. Грицай виступив з ініціативою реставрувати каплицю і перенести речовий склад в інше місце.
У травні 1994 року курсант Валентин Очеретний встановив хрест на куполі каплиці. Ректор училища оголосив акцію пожертвувань серед співробітників училища на реставрацію споруди. Зібрали 21 млн. 11 тисяч купоно-карбованців. За ці кошти було виконано капітальний ремонт покрівлі. Паралельно з ремонтними роботами підполковники внутрішньої служби В.О.Калошин, Т.Б. Юзьків, курсанти Андрій Монастирський та Анатолій Вітрів реставрували ліпнину та барельєфи. Курсант Олександр Вакуліч та його батько Павло Васильович допомогли з матеріалом, розробили проект, виконали різьбярські роботи царських воріт.
Копітку високохудожню роботу із розпису центральної частини купола провели пожежні рядові Олег Лозинський, Олександр Каркавчук. Бригада під керівництвом майстра-різьбяра п. Зеновія виготовила, вкрила позолотою та встановила іконостас. Слухачі заочного відділення молодший сержант внутрішньої служби В.П.Гелетюк пожертвував пристіл. Аматори та майстри училища виготовили кивот, тетрапод, жертовник, заново відбудували хори. Отже, до благородної справи духовного відродження долучився не тільки весь особовий склад училища, а й батьки курсантів та випускники - працівники підрозділів пожежної охорони України. Так, 10 млн. купоно-карбованців пожертвував Ігор Родоліцький, а Олександр Фізер - рушники, Микола Савостін - образ Богоматері з дитям. Випускники 1996 року виготовили підсвічники, випускники 1997 року пожертвували центральну люстру, а випускники 1998 року - фелон та кадило.
У 2017 році в рамках 70 річчя Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та з нагоди святкування Дня рятувальника навчальний заклад поблагословив Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет та привітав університетську спільноту з професійним святом. Разом із владиками у присутності Університетської родини та прочан Святійший Філарет звершив молебень за всіх тих, хто стоїть на варті людського життя. « Ви – ті, хто врятували нашу Україну коли вибухнув Чорнобиль, ви - ті, хто, не шкодуючи власних сил, повсякчас захищають український народ від лиха та небезпек, хто щоденно стоїть між життям та смертю. Нехай Боже Благословення буде завше над вашим навчальним закладом та над кожним з вас», - сказав Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет. Почесний гість зустрівся з науково-педагогічним колективом, курсантами та студентами Університету; в святковій атмосфері він нагородив нагрудними знаками та медалями тих, хто своєю клопіткою працею, невтомною діяльністю примножує славу навчального закладу в ім’я України.