НАУКОВА ШКОЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМ доктора сільськогосподарських наук, професора Андрія КУЗИКА

Метою наукової школи є на основі проведення теоретичних та прикладних досліджень встановлення закономірностей процесів виникнення, перебігу і припинення пожеж у природних екосистемах, розроблення заходів підвищення рівня пожежної безпеки в лісових масивах та інших ділянках, вкритих рослинністю, моніторинг і прогнозування виникнення пожеж, а також створення нових та удосконалення існуючих методів і засобів пожежогасіння.

Основними напрямами досліджень наукової школи є:
- встановлення пожежонебезпечних властивостей горючих матеріалів рослинного походження в залежності від умов навколишнього середовища;
- вивчення процесів займання горючих матеріалів від потенційних джерел;
- дослідження процесів поширення пожеж у природних екосистемах;
- процеси теплообміну під час виникнення та поширення пожеж у природних екосистемах;
- дослідження наслідків пожеж та їх вплив на лісові рослини;
- моделювання пожеж на ділянках, вкритих рослинністю;
- створення та удосконалення методів, засобів і способів гасіння пожеж у природних екосистемах.

Очолює школу доктор сільськогосподарських наук, професор Андрій Кузик. Він є автором монографії «Еколого-лісівничі основи пожежної безпеки лісів Малого Полісся» (Львів: СПОЛОМ, 2019. 493 с.). Під науковим керівництвом Андрія Кузика захищено кандидатську дисертацію на тему «Пожежна небезпека соснових насаджень у молодому віці» (Товарянський Володимир, 2016 р.). У 2020 році завершена і подана до захисту дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії на тему «Динаміка пожеж у трав’яних екосистемах» (ад’юнкт Драч Костянтин).
До проведення теоретичних досліджень процесів теплообміну та моделювання процесів займання і поширення пожеж у природних екосистемах долучаються й інші науковці, зокрема к.ф.-м.н., доц. Оксана Трусевич та к.ф.-м.н., доц. Оксана Карабин.
За тематикою досліджень опубліковано понад 90 наукових публікацій у фахових вітчизняних і зарубіжних періодичних виданнях, матеріалах конференцій, отримано 1 патент на корисну модель.

Дослідження територій після лісових пожеж у Херсонській області

Дослідження процесів займання в соснових лісах

Дослідження поширення пожеж рослинних горючих матеріалів під впливом вітру і ухилу на полігоні вогневих випробувань

Експериментальні дослідження пожеж у соснових молодняках