Медична підготовка у Тренінговому центрі рятувальних робіт ЛДУБЖД

Медична підготовка у Тренінговому центрі рятувальних робіт ЛДУБЖД
В Тренінговому центрі рятувальних робіт практичні заняття з дисциплін: «Медицина надзвичайних ситуацій» та «Медична підготовка» проводять доцент кафедри промислової безпеки та охорони праці Галина Телегіна і викладач кафедри Роман Яєчник.
Мета занять: відпрацювання у курсантів практичних навичок з надання невідкладної домедичної допомоги. Тренінговий центр дозволяє проводити навчання і відпрацьовувати практичні сценарії в умовах, наближених до реальних (дорожньо-транспортні пригоди, падіння з висоти тощо).
Відпрацювання практичного сценарію травматичних уражень:
автомобіль з трьома пасажирами їхав околицею села, шофер в сутінках не побачив вчасно хлопця, що подорожував на велосипеді попереду машини. Аби не задавити хлопця водій різко загальмував і зупинив автомобіль. Велосипедист, побачивши машину, що їде на нього, впав. Водій з силою вдарився об кермо, пасажир, що сидів біля нього, дістав травму голови, другий пасажир травмував рук, у велосипедиста – травма коліна.
Ви (8 курсантів) приїхали на місце події до появи медиків (ШМД або ЕМД), одягнули медичні рукавички, маски (власна безпека), перевірили чи безпечний доступ до постраждалих, від'єднали мінус клему від акумуляторної батареї для уникнення вибуху, обгородили місце події конусами із світловідбивальною фарбою, забезпечили освітлення місця події за допомогою генератора, яким обладнана ваша машина, і розпочали надання невідкладної домедичної допомоги.
Два курсанти першої ланки підійшли до водія і побачили, що він сидить нахилений до керма, скаржиться на біль спереду по центру грудної клітки. В місці травми – набряк, біль, деформація грудини.
Курсанти другої ланки з'ясували, що пасажир, який сидів біля водія, скаржиться на біль голови, порушення зору. Він загальмований, повільно виконує команди, погляд у нього неуважний, мова – невиразна.
Курсанти третьої ланки виявили, що другий пасажир, який сидів за водієм, скаржиться на біль в лівій руці (біля променево-зап’ястного суглобу), активні і пасивні рухи лівою рукою неможливі, променева кістка в місці травми деформована.
Курсанти четвертої ланки встановили, що у велосипедиста неприродньо вивернута ліва нога. Він скаржиться на біль в лівому коліні, яке деформоване, рухи неможливі, нога вкорочена.
Під час заняття курсанти провели екстрену діагностику травматичних уражень, здійснили невідкладну домедичну допомогу, викликали бригаду швидкої медичної допомоги і до їхнього приїзду спостерігали за станом постраждалих: контролювали стан свідомості і кожні 5 хвилин перевіряли пульс і частоту дихання.

Відпрацювання практичного сценарію «Допомога при зупинці серця з використанням навчального зовнішнього автоматичного дефібрилятора»

Під час тренінгу з проведення серцево-легеневої реанімації курсанти надали допомогу при зупинці серця з використанням навчального зовнішнього автоматичного дефібрилятора, а також провели серцево-легеневу реанімацію на манекені-тренажері Ressusci Anne з блоком Skill Reporter для приєднання до ноутбука з програмним забезпеченням з метою контролю якості проведеної реанімації. Ефективність серцево-легеневої реанімації, що провели курсанти склала 98%.
Заняття в Тренінговому центрі рятувальних робіт сприяють відпрацюванню автоматизму практичних навичок з надання домедичної допомоги, що є важливим при стресових ситуаціях і дефіциті часу. Водночас виробляється уміння комунікувати з іншими учасниками, поєднувати навички самостійної та командної роботи в умовах надзвичайної ситуації.