Науково-педагогічним працівникам Університету презентували Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України

Науково-педагогічним працівникам Університету презентували  Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України
12 травня  відбулася онлайн презентація Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України закладам вищої освіти Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Презентація проводилася за участі Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко та підтримки ООН Жінки в Україні при фінансуванні Уряду Швеції.
До участі в онлайн зустрічі долучилися понад 90 представників Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, зокрема, керівники навчально-наукових інститутів, науково-педагогічні працівники кафедр, керівники структурних підрозділів, а також курсанти та студенти, які входять до складу Ради курсантського та студентського самоврядування.
З вітальним словом до учасників та учасниць презентації звернувся тимчасово виконуючий обов’язки ректора університету доктор технічних наук, доцент Роман Ратушний. У своєму виступі він наголосив, що завдання керівництва та науково-педагогічних працівників, науковців і фахівців всіляко сприяти імплементації ґендерної політики у всі сфери діяльності університету. «Львівський державний університет безпеки життєдіяльності без обмежень у реалізації своїх прав і можливостей охоче приймає на навчання дівчат разом із юнаками, які обирають професію рятувальниці та рятувальника. Курсантки на рівних умовах навчаються, проходять практики, й не поступаються у своїх професійних уміннях, навиках та компетенціях курсантам-хлопцям. Також за статистикою останніх років збільшується кількість жінок-офіцерок, які працюють в університеті та жінок на керівних посадах»,  зазначив Роман Ратушний.
У ході презентації організатори заходу ознайомили учасників та учасниць  із Методичними рекомендаціями та спеціальними темами з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Вони також представили методологію проведення оцінки потреб закладів вищої освіти щодо врахування ґендерного компоненту.
В цілому впровадження Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців є частиною комплексного підходу до європейської і євроатлантичної інтеграції в національній політиці та є логічним етапом розвитку ґендерної політики в секторі безпеки і оборони, яка послідовно здійснюється в Україні.