Українська Англійська

На території ЛКП “Зелене місто” відбулось практичне заняття на тему “Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів”

Версия для печати
На території ЛКП “Зелене місто” відбулось  практичне заняття  на тему “Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів”
На території ЛКП “Зелене місто” відбулось практичне заняття на тему “Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів”
Викладачі кафедри екологічної безпеки Тарас ШУПЛАТ та Ірина КОЧМАР із курсантами та студентами групи ЕК-31 в межах навчальної дисципліни “Агроекологія” провели виїзне практичне заняття на тему “Вивчення особливостей процесу компостування органічних відходів”, яке відбулося на території ЛКП “Зелене місто”.
У січні 2020 року тут було відкрито першу в Україні станцію компостування органічних відходів, яка у співпраці з партнерами із Європейського Союзу розгорнула свою таку важливу для покращення стану довкілля виробничу і природоохоронну діяльність.
Упродовж 2020 року тут вже вдалось переробити понад 2500 тон органіки, зменшивши кількість відходів, які потрапляють на захоронення та зекономити майже 2,6 млн грн. У перспективі планується збільшення виробничих потужностей станції до 30 тисяч тон органічних відходів на рік.
На цьому занятті курсанти та студенти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, а також колеги із кафедри екології Львівського національного аграрного університету ознайомилися з історією утворення та специфікою діяльності об’єкту, дізналися про стадії технологічного процесу переробки органічних відходів, які потрапляють сюди від мешканців, різних закладів та комунальних підприємств міста Львова, відвідали компостувальні майданчики, на яких облаштовано чотири поля для аерації та складування відходів. Також їм наочно продемонстрували процес аерування відходів на полях складування за допомогою спеціального аератора та їх подальшого подрібнення.
Курсанти й студенти ознайомились із методикою формування роздільного збору органіки, який здійснюється на понад 460 локаціях у Львові та на території станції. Ця органіка стає сировиною, з якої у перспективі утворюється екологічно чистий компост. Цікаво було дізнатись, що ця сировина із 2020 року проходить процес сертифікації і на практиці вже активно використовується як добриво для підживлення дерев, а також у сільському господарстві.
Велике зацікавлення у курсантів і студентів викликало знайомство із перспективним напрямком біотехнології, а саме із технологією вермикультури. Учасники відвідали дослідні майданчики, де в умовах різного типу контейнерів і парників реалізовується процес вирощування різних форм дощових черв’яків, які згодом використовуються у процесах підвищення рівня аерації та покращення структури ґрунтів агропромислового комплексу.
Протягом заняття курсанти та студенти утвердились у розумінні важливості потреби сортування і переробки органічних відходів як складової процесу збереження компонентів довкілля та зменшення потенційної екологічної небезпеки, які несуть неперероблені відходи.

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД:
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02