«Циклічність природних процесів та прогнозування катаклізмів»: в Університеті відбулася відкрита лекція

В культурно-просвітницькому центрі Університету за присутності керівництва Навчально-наукового інституту цивільного захисту, викладачів, а’дюнктів та курсантів, відбулася відкрита лекція, яку проводив український вчений, еколог, к.с.-г.н., доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України Скробала Віктор Михайлович. Тема лекції «Циклічність природних процесів та прогнозування катаклізмів».
У своєму виступі, який  супроводжувався численним фотоілюстративним матеріалом, вчений розкрив присутнім актуальне для сьогодення поняття глобального потепління, механізму його виникнення, потенційних небезпек, які воно несе для планети Земля та її жителів, тісноту взаємозв’язку із кліматичними змінами. Слухацькій аудиторії була проілюстрована динаміка зміни температури за період із 1880 року до нашого часу, а також результати кліматичних спостереження із 1910 року.
Детальну увагу у доповіді було сфокусовано на питаннях взаємозв’язку космічних факторів і глобального потепління, механізму космогенезу та формування земної атмосфери, циклічності сонячної активності, кліматичних та соціальних процесів. Приведені численні історичні аналогії, які доказують наявність цієї тісної взаємозалежності.
Присутні із цікавістю ознайомились із механізмом впливу циклічності природних процесів та прогнозуванням потенційних природних катаклізмів і стихійних лих, активізація яких супроводжує процеси глобального потепління на нашій планеті.
Окрім того, вчений розповів яким чином здійснює прогноз погодних змін, продемонструвавши розроблений експрес-прогноз погоди та флуктуаційні графіки космоекопрогнозу.
Отримана на лекції інформація була пізнавальною та інформативною. Вона вкотре утвердила у слухацької аудиторії важливість збереження компонентів довкілля нашої планети та необхідність дотримання екологічної рівноваги вже сьогодні задля уникнення глобальних природних катаклізмів та стихійних лих у майбутньому.