Українська Англійська

Ад’юнкти-екологи Університету провели дослідження техногенно сформованих ландшафтів

Версия для печати
Ад’юнкти-екологи Університету провели дослідження техногенно сформованих ландшафтів
Ад’юнкти-екологи Університету провели дослідження техногенно сформованих ландшафтів
Важливе місце серед екологічних проблем України посідає проблема негативного впливу на компоненти довкілля девастованих ландшафтів, утворених в результаті видобувної діяльності підприємств вуглевидобувного комплексу. Масштабного негативного впливу  зазнає повітряний басейн, поверхневі та підземні води, порушується механічна структура едафотопів, видозмінюється рослинний покрив і трансформуються ландшафти.
Важливими напрямками наукових досліджень кафедри екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності є моніторинг екологічного стану девастованих ландшафтів Львівсько-Волинського вугільного басейну та водних ресурсів Малого Полісся.
05 червня 2022 р. було проведено виїзні комплексні польові дослідження на вугільному териконі шахти “Межирічанська” ДП “Львіввугілля”, яка розташована у місті Червоноград Львівської області та на водних об’єктах  Малого Полісся.
У наукових дослідженнях взяли участь начальник Навчально-наукового інституту цивільного захисту, д.т.н., професор Попович В.В.,  викладач кафедри екологічної безпеки, к.с-г.н Шуплат Т.І., ад’юнкти кафедри екологічної безпеки Тиндик О.С. і  Волощишин А.І. 
Дослідження здійснювались в межах планового виконання кандидатських дисертаційних досліджень ад’юнкта Тиндика О.С. “Екологічна безпека техногенних водойм гірничопромислових  комплексів” (науковий керівник – д.т.н., професор Попович В.В.) та ад’юнкта Волощишина А.І. “Екологічний стан природно-техногенних геосистем ліквідованих шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну” (науковий керівник – д.т.н., професор Попович В.В.).
У межах комплексних досліджень були відібрані зразки ґрунтів на різних горизонтах з вершини та усіх сторін досліджуваного терикону, підтериконові води, утворені в наслідок стікання вод з поверхні до підніжжя, зразки рослинного матеріалу та кореневих систем для подальшого дослідження у лабораторії кафедри екологічної безпеки.
Проводилось також вимірювання параметрів стану довкілля та тестування в польових умовах обладнання, отриманого в результаті міжнародного проєкту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Головної школи державної пожежної служби в місті Варшава (Республіка Польща).
Досліджувалася низка важливих екологічних параметрів: рівень радіоактивності вугільних порід,  які формують цей терикон,  природне освітлення, температура та відносна вологість повітря й ґрунту, кислотність ґрунту.
Важлива увага була приділена аналізу проходження природних фітомеліоративних процесів на териконі, вивченню наявного деревно-чагарникового і трав’яного рослинного покриву, стадій сукцесійного процесу. 
У межах дослідження стану водних екосистем Малого Полісся, були відібрані проби вод річок Західний Буг та Рата, які мають важливе транскордонне значення, адже несуть свої води у Польщу та впадають у басейн ріки Вісла.
Отримані кількісно-якісні аналітичні результати ляжуть в основу комплексних наукових досліджень, спрямованих на вирішення важливого питання – підвищення екологічної безпеки Львівсько-Волинського вугільного басейну та регіону Малого Полісся.

Контактна інформація:

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення: 
(032) 233-00-88
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ персоналу:
(032) 233-15-02
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ матеріально-технічного забезпечення: 
(032) 233-21-52
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Центр науково-дослідної роботи: 
(032) 233-24-79
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Черговий по університету:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19
 
Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02