«Сучасні методи проведення наукових досліджень: сьогодення та поступ – ІІІ»: в Університеті відбулася міжвузівська науково-практична конференція

У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулася міжвузівська науково-практична конференція «Сучасні методи проведення наукових дослідження: сьогодення та поступ – ІІІ», яку організувала та провела доктор технічних наук, професор кафедри прикладної математики і механіки, полковник служби цивільного захисту Васильєва Олена Едуардівна.
Конференція була присвячена пам’яті видатного вченого д.т.н., професора, академіка Гуліди Едуарда Миколайовича.
З 50-ти років плідної науково-педагогічної та наукової роботи, 18 років Едуард Миколайович працював у нашому Університеті, надихаючи своєю кропіткою невтомною діяльністю у царині освіти і науки колег, курсантів та студентів. За роки своєї праці видатний науковець опублікував більше шести сотень наукових публікацій, 16 монографій, а завдяки його мудрому керівництву в ЛДУ БЖД здобули науковий ступінь 12 кандидатів та докторів наук.
Започаткована Едуардом Миколайовичем наукова школа дала змогу виконувати наукові дослідження та захищати докторські та кандидатські дисертації за спеціальністю «Пожежна безпека».
Зараз у науковій школі дослідження виконуються під керівництвом д.т.н., доц. Васильєвої О.Е. та к.т.н., доц. Паснака І.В., а також інших учнів професора Гуліди Е.М. Продовжують свої дисертаційні дослідження ад’юнкти Шарий В.В. та Козак Я.Я. Відповідно, щорічно проводяться наукові семінари та конференції молодих вчених.
На сьогодні до головних напрямів науково-дослідних робіт нашого Університету можна віднести:
1. Пошук та розроблення ефективних методів і засобів протипожежного захисту об’єктів з урахуванням пожежних ризиків.
2. Розробка математичних моделей різних пожежних ситуацій з оцінкою процесу розвитку та поширення пожежі.
3. Створення математичних моделей і алгоритмів тактики локалізації та гасіння пожеж з використанням інформаційних технологій.
4. Розробка нових економічних вогнегасних методів і речовин, зокрема компресійної піни.
5. Розробка заходів для забезпечення екологічної безпеки зовнішнього середовища.
6. Розробка оптимальних методів і моделей успішної евакуації людей з осередку пожежі.
7. Розробка моделей та методів формування проектних команд в безпеко-орієнтованих системах.
8. Очищення стічних вод методом стимульованої адсорбції.
9. Екологічний моніторинг сміттєзвалищ.
10. Формування професійно-ектремальної компетентності майбутніх психологів оперативно-рятувальної служби.
З цікавими та змістовними доповідями на конференції виступили:
1. Майструк Павло, НУЛП, «Дослідження континуальної ділянки дискретно-континуального міжрезонансного вібростола».
2. Кордунова Юлія, «Моделювання експертної системи підтримки прийняття рішень в управлінні життєвим циклом спеціалізованого програмного забезпечення».
3. Ше Сянь-нін, НУЛП, «Імітаційне дослідження експлуатаційних характеристик поверхні під впливом механічної обробки».
4. Федів Ірина, «Очищення стічних вод від фосфатів та ПАР методом стимулювання адсорбції».
5. Проданчук Олег, НУЛП, «Імітаційні методи досліджень».
6. Годій Лілія, «До питання формування професійно-екстремальної компетентності  майбутніх психологів оперативно-рятувальної служби».
7. Качур Олександр, НУЛП, «Чисельне та комп'ютерне моделювання перехідних режимів коливальної системи».
8. Ковальчук Олег, «Моделі і методи формування проектних команд в безпеко-орієнтованій системі».
9. Грищенко Ольга, НУЛП, «Управлінська діяльність керівників через призму транзакційного аналізу».
10. Король Катерина, «Екологічний моніторинг туристично-рекреаційного комплексу Львівської області».
На завершенні конференції звернулись Ірина Федів та Лілія Годій зі словами подяки Васильєвій О.Е. за можливість ділитись своїми науковими досягненнями, творчими успіхами та дискутувати з колегами НУ «Львівська політехніка».
Вже третій рік поспіль зберігається традиція в нашому Університеті проводити міжвузівські наукові заходи.