Курсанти Університету на практиці відпрацьовують елементи міжнародної жестової мови

28 липня 2022 р. у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся тренінг щодо практичного відпрацювання елементів міжнародної жестової мови. Модератором виступив старший викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, підполковник служби цивільного захисту Роман Сукач.
Цей захід проводився з метою розроблення стандарту міжнародної жестової мови, збільшення можливостей комунікації під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт між рятувальниками і волонтерами різних країн, між спеціалістами пожежно-рятувальних, піротехнічних, саперних підрозділів, забезпечення комунікації з особами з порушенням слуху та надання швидкої ефективної допомоги цим особам під час ліквідації надзвичайних ситуацій.
У ході тренінгу курсанти на практиці повторювали елементи міжнародної жестової мови, які вивчали і запам’ятовували напередодні відповідно до визначеного завдання. Зокрема, за допомогою сигналів управління вони відпрацювали два навчальні питання «Формування зведеної автоколони та здійснення маршу» та «Практичні дії особового складу зведеного пожежно-рятувального загону та зведеного волонтерського загону у районі зосередження та на оперативних дільницях».
Практика вивчення і засвоєння умовних сигналів управління (жестів) полягає у постійному дубляжі команд та сигналів управління, які віддаються голосом (по радіо) жестовими сигналами за допомогою рук (з сигнальними прапорцями або без них) і положення тіла. Кожен сигнал управління повинен дублюватися відповідним жестом за допомогою рук або прапорців та іншим способом, наприклад, свистками, подачею звукових сигналів автомобілів тощо.
За результатами практичного тренінгу проведено опитування курсантів щодо можливостей запам’ятовування та складності виконання розроблених жестових елементів. Також заслухані пропозиції й зауваження від учасників тренінгу, які будуть враховані під час розроблення посібника міжнародної жестової мови.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: