Участь у науково-практичному семінарі “Зимові читання в Синьогорі: oхорона природи в контексті енергетичної та екологічної безпеки України”

Науковці ЛДУБЖД, а саме представники кафедри екологічної безпеки, взяли участь у науково-практичному семінарі “Зимові читання в Синьогорі: oхорона природи в контексті енергетичної та екологічної безпеки України”, який організовано Державним управлінням справами, Національним природним парком «Синьогора», Національною академією наук України, Інститутом екології Карпат і ГО «Екологія». Семінар відбувався впродовж 13-14 грудня 2022 року у мальовничих ландшафтних умовах українських Карпат.
На семінар було подано низку наукових статей, які віддзеркалюють сучасні актуальні екологічні проблеми.
Подано такі наукові статті: Василь ПОПОВИЧ “Техногенна небезпека сміттєзвалищ у межах туристично-рекреаційних комплексів”, Володимир ПІНДЕР “Фізіологічна стійкість сосни звичайної на териконах вугільних шахт м. Червоноград”, Тарас ШУПЛАТ “Особливості формування «острова тепла» Львівського середмістя”, Павло БОСАК “Чинники впливу на стрипоценози залізничних шляхів”, Наталія ГОЦІЙ “Дошкільна та шкільна екологічна освіта як основа формування екологічної свідомості в контексті сталого розвитку суспільства”, Катерина СТЕПОВА, Ірина ФЕДІВ, Роман КОНАНЕЦЬ “Використання модифікованих глинистих мінералів та цеолітів для адсорбції важких металів і фосфатів зі стічних вод”, Віктор КОПИЛОВ “Аналіз хімічного забруднення поверхневих водойм у межах м. Луцьк” (Попович В. В., Босак П. В., Гоцій Н. Д., Шуплат Т. І., ад’юнкти Федів І. С., Конанець Р. М., Копилов В. П.).
У межах семінару відвідано державну резиденцію президента України Синьогора, де відвідувачі здійснили екскурсію цим об’єктом, який відтворює природні умови Карпат та етнографічне домобудування.
За результатами семінару комісія високо оцінила представлені доповіді та підтримала пропозиції стосовно науково-практичної співпраці кафедри із фахівцями інших вузів та природоохоронних установ надалі. Метою співпраці є оптимізація спільної діяльності із забезпечення основ екологічної безпеки різних регіонів України, з огляду на ідеї сталого розвитку ООН та реалізацію основ національної політики в галузі екології до 2030 року.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: